Rodzice dla Zdrowia na Facebookumypacjenci.org na Twitterze mypacjenci.org na youtube mypacjenci.org na slideshare

Rodzice dla Zdrowia na rzecz porady dietetycznej dla małych dzieci finansowanej przez NFZ

Blogerzy, którzy działają w sieci prężnie i rozwojowo, powołali do życia cykl tematycznych spotkań i działań w sieci pod hasłem: "GŁODNI ZMIAN", które mają na celu uświadamianie społeczeństwa, jakim problemem jest otyłość oraz złe nawyki żywieniowe u dzieci. Razem z dietetykami pokazujemy młodym rodzicom, jak żywić maluchy oraz jak zmieniać złe nawyki żywieniowe, by jak najlepiej dbać o zdrowie swojej rodziny. Rodzicom małych dzieci i kobietom w ciąży potrzebna jest wiedza i fachowe wsparcie w sprawie żywienia dzieci. Najlepiej pod postacią porad dietetycznych dostępnych w poradniach i finansowanych przez NFZ.

Jak wiemy z badań przeprowadzonych wspólnie z rodzicami-blogerami w trzecim kwartale 2014 roku, w których wzięło udział ponad 1600 rodziców dzieci do 5 roku życia, przynajmniej jedna taka porada w ciąży i w pierwszym roku życia dziecka jest bardzo potrzebna i powinna zostać wprowadzona - uważa tak aż 90% badanych (LINK DO RAPORTU).

Fundacja MY Pacjenci wspólnie z Fundacją NUTRICIA zainicjowały projekt mający na celu doprowadzenie do wprowadzenia porady dietetycznej finansowanej przez NFZ dostępnej dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. Połączyliśmy siły z blogerami z różnych środowisk. Szczególnie zaangażowani są rodzice dzieci, którzy takiej porady potrzebują. Wspierają nas także dietetycy, którzy czuwają nad treściami merytorycznymi i odpowiadają na pytania rodziców zatroskanych o zdrowie dzieci. Jesteśmy bardzo głodni zmian wychodzących naprzeciw naszym potrzebom.

Dołącz do akcji Głodnych Zmian - śledź nas na facebooku (https://www.facebook.com/glodnizmian). znajdziesz tam teksty, które powstały w ramach akcji. Miłej lektury! :) Komentuj, pisz i uświadamiaj otoczenie jak ważny jest zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie.

 

jordan Sneakers | Klær Nike

 

Raporty